listopadu

Požár farmy Vysoká v Chrastavě

Sedmnáct jednotek hasičů zasahovalo v noci 30. listopadu 2018 u rozsáhlého požáru v areálu jezdecké školy a koňské farmy Vysoká v Chrastavě. Poplach byl jednotkám požární ochrany vyhlášen krátce po desáté hodině večer a již při příjezdu prvních cisteren na místo zásahu hořela střešní konstrukce na celém jednom traktu objektu. Právě v tomto křídle farmy byl hotelový komplex, ve kterém se nacházelo 20 osob. Všechny osoby dokázaly opustit silně zakouřenou budovu včas a nikdo nebyl zraněn.

Hasební práce probíhaly i za pomoci výškové techniky. Hasiči likvidovali plameny ze čtyř žebříků. Celý zásah komplikovalo zasahujícím hasičům velké množství naskladněného sena v dalších částech objektu a ve stodolách za budovou. Chlazením budov však zabránili rozšíření požáru do zemědělské části, ze které bylo v průběhu zásahu vyvedeno 51 ustájených koní. Jednotky s požárem bojovaly až do brzkých ranních hodin. Zasažena byla plocha o rozloze 130 x 20 metrů. Škoda byla odhadnuta ve výši 50 milionů korun. Hasičům se podařilo zachránit hmotný majetek v hodnotě 100 milionů korun.