února

Požár RD Světlá pod Ještědem a zachráněný lidský život

Jednadvacátého února roku 2023 zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru podkroví rodinného domu v obci Světlá pod Ještědem – části Rozstání na Liberecku.

Událost byla na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje nahlášena ve 20:22 hod s tím, že se jedná o požár rodinného domu s plameny šlehajícími střechou ven. Operační důstojník vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu a na místo události vyslal sedm hasičských jednotek. Po příjezdu na místo události hasiči postupně navyšovali počet nasazených útočných vodních proudů. Aby zasahující hasiči pronikli k ohnisku požáru nacházejícímu se ve střešní konstrukci, museli rozebrat část konstrukce střechy. Lokalizaci velitel zásahu ohlásil po necelých dvou a půl hodinách od nahlášení, a to v 22:47 hod. Po likvidaci požáru v 23:19 hod byl do ranních hodin nařízen dohled nad požářištěm místní dobrovolné jednotce ze Světlé pod Ještědem – Rozstání.

Během události byl také zachráněn lidský život. Z hořícího rodinného domu jednu osobu zachránil příslušník HZS Libereckého kraje pprap. Tomáš Bulíř, který jako člen místní dobrovolné jednotky okamžitě zareagoval na vzniklou situaci a neváhal v době svého volna přispěchat na pomoc. Za tento odvážný čin podpraporčík Bulíř v říjnu téhož roku obdržel medaili HZS Libereckého kraje.