července

Požár v NP České Švýcarsko

Největší lesní požár v historii České republiky vypukl v Hřensku v neděli 24. července 2022. Do boje s ním se zapojili také profesionální hasiči Libereckého kraje. Nejprve to bylo v rámci mezikrajské pomoci, poté také vysláním odřadu.

Příslušníci HZS Libereckého kraje a členové JSDHO Libereckého kraje vyjeli na pomoc svým ústeckým kolegům hned v prvních dvou dnech.

26. července HZS Libereckého kraje (HZS LBK) vyslal z liberecké stanice do Hřenska odřad, tedy potřebné síly i prostředky – příslušníky a vybranou zásahovou techniku. Hasební práce probíhaly zpravidla, dle možností 24 hodin denně. Jak na zásah u rozsáhlého lesního požáru v Hřensku vzpomíná velitel stanice Semily mjr. Adam Vondra, to si můžete přečíst v tomto rozhovoru.