září

VII. mistrovství ČR JSDHO ve vyprošťování u dopravních nehod

Město pod Ještědem bylo první sobotu v září roku 2023 dějištěm VII. mistrovství České republiky jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování u dopravních nehod.

U liberecké Home Credit Areny týmy dobrovolných hasičů z celého Česka poměřily své síly ve zmíněné činnosti. Prestižní a vysoce odborná soutěž hasičů přilákala k areně několik Nejvíce bodů si od rozhodčích svým výkonem vysloužili hasiči z Rudné ze Středočeského kraje. Ti se stali mistry ČR JSDHO ve vyprošťování u dopravních nehod pro rok 2023 a byli ocenění originálními trofejemi z českého křišťálu Preciosa. Křišťálové ceny si z Liberce odvezly i týmy, které se umístily na druhém a třetím místě, tedy: dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí, Královéhradeckého kraje a hasiči z Litomyšle, Pardubického kraje.