října

Zásah roku 2023 – požár Juta Turnov

Největším požárem, u kterého zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči Libereckého kraje v roce 2023, byl ten z první poloviny října v Turnově.

Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje v úterý 10. října 2023 krátce před 22. hodinou přijalo informaci o události – požáru v areálu průmyslového objektu v Turnově. Vzhledem k rychlému rozvoji požáru velitel zásahu postupně vyhlásil nejvyšší, tedy zvláštní stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu si na místo události povolal speciální techniku ze Záchranného útvaru HZS ČR. Na místě zásahu bylo postupně nasazeno celkem 35 jednotek požární ochrany, tedy přibližně 170 hasičů. Požárem byly zasaženy dvě haly – první o rozměrech zhruba 120×20 metrů a druhá o rozměrech přibližně 60×20 metrů.